BDS nustatymas

Biologinio deguonies suvartojimo (BDS) nustatymas

Biologinis deguonies suvartojimas (BDS) yra parametras, kuris atspindi mikroorganizmų skaidomą organinių medžiagų kiekį vandenyje ir yra laikomas vienas iš pagrindinių vandens taršos rodiklių bei matuojamas daugelyje paviršinio vandens, nuotekų ar aplinkosaugos laboratorija.

Rodiklis nustatomas vandens mėginius talpinant į specialius butelius, pamatuojant ištirpusio deguonies kiekį ir inkubuojant 5 dienas 20 ⁰C temperatūroje. Po inkubacijos dar kartą išmatuojamas ištirpusio deguonies kiekis, iš matavimų reikšmių skirtumo nesunkiai apskaičiuojama kiek deguonies buvo sunaudota mikroorganizmų organinių medžiagų skaidymui ir apskaičiuojamas BDS rodiklis.

Siūlome Vokiečių gamintojo “Lovibond” įrangą šiam tyrimui atlikti. Galime pasiūlyti inkubatorius, kurie geba ilgą laiką išlaikyti 20 ⁰C temperatūrą mėginių inkubavimui. Galimi variantai su permatomomis stiklinėmis ir nepermatomomis plieninėmis durimis, su skirtingu lentynų skaičiumi bei skirtingomis talpomis.

Ištirpusio deguonies matavimui siūlome specialius oksimetrus. Pastarieji skirstomi pagal matavimui naudojamo sensoriaus tipą. Šis gali būti membraninis arba optinis. Membraniniai sensoriai suteikia tikslius matavimus, tačiau reikalauja periodinio valymo, membranos keitimo, elektrolito pildymo, kalibracijos bei jų matavimo stabilizacijos laikas yra pakankamai ilgas. Tuo tarpu naujos kartos optinis sensorius pasižymi labai greitu atsaku, dideliu tikslumu, jie neturi keičiamų dalių ar poreikio pildymui elektrolitu, tačiau kaina yra šiek tiek didesnė. Naudojamos technikos pasirinkimas paprastai priklauso nuo tam skiriamo biudžeto, matavimo ribų ar tam tikrų normų laikymosi.

Kreipkitės į mus žemiau nurodytais kontaktais ir kartu surasime Jums tinkamą sprendimą.

 

Brošiūros peržiūra pdf.

KOntaktai


UAB Ardeola
Molėtų pl. 47F LT-08409, Vilnius
Tel.: +370 5 269 1129
ardeola@ardeola.lt

Susisiekite su mumis


Aš ne robotas